Aktuality

Vršovice B-Petrovice A 10:4

K utkání do Vršovic jsme přijeli opět v letošní obvyklé sestavě. Domácí byli celkově lepší a po zásluze zvítězili. V celku hostů zazářil třemi výhrami odpočatý kapitán Milan, jeden bod přidal Honza.

Zápis z utkání najdete zde.

Zapsal: Honza Matoušek

Petrovice A-Bohnice C 10:3

K tomuto utkání nastoupili petrovičtí bez kapitána Milana, který odjel lyžovat. Pomyslnou kapitánskou pásku tak převzal Honza a Milana nahradil Petr Laube.

Utkání bylo od začátku do konce v režii hostů. V celku domácích příjemně překvapil Honza, který zajistil pro domácí všechny tři body.

Zápis z utkání najdete zde.

Zapsal: Honza Matoušek

Malešice A-Petrovice A 10:6

Utkání v Malešicích Petrovičtí zásadně prohrávají a toto pravidlo platí i nadále. Domácí jsou třetí od konce, my předposlední, takže se čekalo vyrovnanější utkání. Za Malešice nastoupily obě hlavní opory p. Švec a p. Hofman, dále p. Ševčík, kterému se letos moc nedaří a náhradník p. Bednář. Hosté v obvyklé sestavě, lyžujícího Petra Hanzala nahradil Petr Laube.

Čtyřhry dopadly 1:1. Hladce uspěl Honza s Mithunem proti páru Ševčík, Bednář. Naopak nedařilo se Milanovi s Petrem proti malešickým oporám.

V první rundě uspěl jenom Milan, který o kuličku v pátém šťastně přetlačil p. Ševčíka. Mithun bohužel nastačil na p. Bednáře, což se ukázalo jako důležitý krok k vítězství domácích. Další dvě rundy dopadly nerozhodně, když za Malešice bodovaly pouze opory a Petrovičtí bodovali přes ostatní. Do poslední rundy se tak šlo za stavu 8:6 pro domácí a čekalo se, zda se Honzovi nebo Milanovi podaří zlomit kouzlo obou opor p. Švece a p. Hofmana. Začátek obou zápasů byl velmi nadějný: 0:2 na sety pro hosty. Pak však asi začalo opět fungovat prokletí malešické sokolovny a hosté obě utkání v pátých setech ztratili. Škoda, za stavu 8:8 by byla alespoň remíza hodně blízko.

Zápis z utkání najdete zde.

Zapsal: Honza Matoušek

Braník A-Petrovice A 10:3

Utkání v Braníku jsme na žádost domácích sužovaných covidem odložili o týden. Domácí nastoupili v čele se svými dvěma klíčovími hráči p. Fialkou a p. Kremlou, doplněnými o p. Jirouška a p. Kohouta. Hosté ve stejné sestavě jako v minulém kole.

Utkání uplynulo v poklidném tempu. Domácí už jsou zachráněni a hosté prakticky jistě sestupují. Výkon hostí byl nevýrazný. Petr po dlouhé době zaznamenal vítězství, když zejména kvalitrním příjmem přehrál p. Kohouta, jenž má velmi dobré podání a šikovnou ruku. Honzovi a Milanovi se podařilo porazit pouze p. Jirouška, který kazil neobvykle hodně podání. Musím říct, že tolik zkažených podání za jeden zápas jsem už dlouho neviděl. Hrát vlastní podání takhle na riziko je na téhle úrovni značně neobvyklé.

Zápis z utkání najdete zde.

Zapsal: Honza Matoušek

Petrovice A-Slavoj A 0:10

K utkání s prvním týmem tabulky nastoupili petrovičtí v sestavě kapitán Milan, Honza, Petr a Mithun. Mladí a šikovní hosté přijeli v sestavě p. Vaněk, p. Pašek a bratři Rekové.

Utkání bylo podle očekávaní jasnou záležitostí hostí, kteří jsou již na cestě do pražské divize. A pokud ve svém tréninkovém úsilí nepoleví, nemusí být jejich konečná stanice.

Zápis z utkání najdete zde.

Zapsal: Honza Matoušek

Čakovice C-Petrovice A 10:3

K utkání v Čakoaréně s místním C-týmem nastoupili Petrovičtí ve stejné sestavě jako k minulému utkání proti Spartě. Domácí v čele s Milošem "mivojem" Vojáčkem, dále nestárnoucí obranář p. Balák, p. Toula a vietnamský hráč p. Pham Tung Duong.

Debly dopadly tak, že jsme je oba prohráli v pěti setech, z toho Honza s Petrem trochu smůlovatě o kuličku v pátém. Moje pingpongová zkušenost říká, že když se takhle blbě začne, tak to většinou špatně dopadne i celkově.

V singlech jsme uhráli pouze dva body na stole (Milan s mivojem a Honza proti p. Toulovi) a jeden kontumační bod, který přenechal p. Balák Milanovi. Jinak jsme se moc nechytali. Naděje na záchranu v první třídě jsou už jen divoká teorie. Tak alespoň ať dohrajeme soutěž se ctí.

Zápis z utkání najdete zde.

Zapsal: Honza Matoušek

Petrovice A-Sparta E 0:10

První utkání odvet v novém roce sehrálo petrovické Áčko doma v úterý 4. ledna proti Spartě E. Oproti podzimnímu utkání na Spartě za domácí nastoupil Mithun místo Zdeňka Pecky. Hosté vyměnili dva hráče sestavy: místo pí Kohlmannové a p. Abdullina, přes něž jsme na podzim bodovali, nastoupili nyní pánové Červenka a Bartošek.

Domácí šli do utkání bez přehnaných nadějí, ale přeci jen se čekal větší boj o výsledek. Deset uhraných setů a nula bodů je poněkud málo. Pravdu měl kapitán Milan, když konstatoval: "Byl to takový novoroční pingpong."

Zápis z utkání najdete zde.

Zapsal: Honza Matoušek

Petrovice A-Slavoj C 3:10

Do posledního utkání v roce 2021 nastoupili petrovičtí v sestavě kapitán Milan, Petr Hanzal, Honza a Mithun, který se vrátil z tříměsíčního pobytu v Indii. Zajímavé na hostech ze Slavoje "C" je, že příjmení pěti z celkem sedmi hráčů na soupisce začíná písmenem "Š". A ještě jsou šikovní. Takže by se vlastně mohli přejmenovat na Slavoj "Š". Tentokrát přijeli v sestavě: p. Šindelář, p.Šimůnek, pí Šimůnková a p. Tvrdý.

Ve čtyřhrách překvapivě urvali bod Honza s Petrem proti dvojici Šimůnek, Šindelář. Tentokrát musím říci, že to byla hlavně Petrova zásluha, protože hrál opravdu dobře. Milan s Mithunem, který celý rok nedržel pingpongovou pálku v ruce, nestačili na pár Tvrdý, Šimůnková.

Ve dvouhrách domácí bodovali pouze dvakrát přes p. Tvrdého, takže utkání nakonec skončilo zaslouženým vátězstvím 10:3 pro hosty.

Zápis z utkání najdete zde.

Zapsal: Honza Matoušek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >