Aktuality

Olymp A-Petrovice B 9:9

V prvním utkání v nové sezóně uhrálo petrovické Béčko remízu na půdě Olympu A. Domácí hrající se dvěma náhradníky v minulé sezóně sestoupili z 1. třídy, hosté v plné sestavě Honza, Viktor, Petr a Vláďa.

Čtyřhry jsme obě prohráli. Ve dvouhrách to ze začátku nebylo o mnoho lepší. Prohrávali jsme už 7:3, ale nakonec jsme to zlepšeným výkonem v závěru dotáhli alespoň k remíze, když v rozhodujícím utkání Vláďa porazil p. Ploce o kuličku v pátém setu.

Čtyři body zaznamenal Viktor, po dvou bodech Honza a Vláďa, jeden bod přidal Petr.

Petrovice A-Pankrác C 3:10

Hosté z Pankráce, vědomi si sestupového ohrožení, přijeli do Petrovic posíleni o p. Budíka ml. a našeho bývalého spoluhráče Lukáše Krále. Domácí nastoupili bez Vládi a s Mithunem.

Čtyřhry dopadly obě 0:3 a předznamenaly tak průběh celého utkání.

Domácí v celém průběhu tahali za kratší konec, hostům se naopak dařilo a vyhrávali vyrovnaná utkání. Za domácí bodovali Mithun, Bohouš a Viktor.

Nyní se ukazuje, jak důležité bylo uhrát na podzim dostatek bodů, protože na jaře je to vždy těžší. Hodně týmů, kterým po podzimu teče do bot, se na jaře posiluje o hráče z vyšších soutěží. Soutěž je díky tomu hodně vyrovnaná a čtyři kola před koncem o druhé sestupové místo hraje nějakých sedm týmů.

Zápis z utkání najdete zde.

Zapsal: Honza Matoušek

EL Niňo I-Petrovice A 5:10

Je to už drahně let, co petrovické Áčko naposledy vyhrálo na EL Niňu. Možná už je to 13 let nebo i víc. Tentokrát se to však podařilo zlomit. Nastoupili jsme v nejsilnější možné sestavě v čele s Vláďou. Domácí v čele se zkušenými pány Ducháčkem a Ezrem, doplněnými mladými pány Kořénkem a Kubelkou.

Po deblech to bylo 1:1. Vyhráli Vláďa s Viktorem. Naopak těžce neuspěli Honza s Mithunem.

Utkání asi rozhodla první runda singlů, kterou ovládli kompletně hosté. Vláďa vybojoval pětisetovou výhru nad p. Kořénkem, což ho povzbudilo tak, že nakonec v utkání zařídil "full house" (vyhrál debla a všechny dvouhry). Honza nakonec v pěti setech přehrál zkušeného obranáře p. Ezra hrajícího s trávou. Mithun přehrál p. Kubelku a Viktor v utkání dvou sendvičářů nakonec udolal p. Ducháčka.

Ve druhé a třetí rundě už z hostů bodovali už jen Honza s Vláďou, ale díky náskoku to stačilo na průběžné vedení 9:5. Cenné vítězství Petrovic pak pečetil Vláďa čtyřsetovým vítězstvím nad p. Ducháčkem.

S pocitem dobře vykonané práce pak petrovičtí spokojeně vykročili do zimní noci směrem ke stanici metra Dejvická.

Zápis z utkání najdete zde.

Zapsal: Honza Matoušek

Bohnice D-Petrovice A 10:5

Do Bohnic přijelo petrovické Áčko v sestavě s Mithunem a bez marodícího Vládi. Domácí přišli v nejsilnější možné sestavě i s druhým nejúspěšnějším hráčem soutěže p. Radoušem, který na podzim v Petrovicích nehrál.

Domácí tedy byli mírným favoritem a průběh utkání to potvrdil. Obě čtyřhry zvládli lépe domácí, nicméně Honza s Mithunem proti p. Radoušovi a Houškovi nebyli daleko od vítězství. Viktor s Bohoušem naproti tomu prohráli poměrně jasně.

Stav 2:0 pro domácí. Nicméně hosté ještě dokázali srovnat na 4:4 dvěma body Honzy a po jednom bodu Mithuna a Viktora. Pak však přišla pětibodová série domácích, na kterou už dokázal odpovědět pouze jedním bodem Bohouš. Nutno však říci, že domácí vyhráli zaslouženě. Dobře zahráli zejména p. Radouš a také obranář p. Houška. V celku hostů Mithunovi, ale ani Viktorovi utkání příliš nevyšlo, když oba zaznamenali pouze po jednom bodu. Dva body dělal Honza a jeden přidal Bohouš.

Zápis z utkání najdete zde.

Zapsal: Honza Matoušek

Petrovice A-Michle D 10:6

Petrovičtí doma po boji zdolali dalšího kvalitního soupeře a upevnili si tak třetí příčku v průběžné tabulce. Domácí i hosté nastoupili ve stejných sestavách jako na podzim. Domácí hráli opět bez své jedničky Vládi a čekal se tedy vyrovnaný boj. Stejně jako na podzim.

Čtyřhry dopadly nerozhodně. Honza s Mithunem sice srovnali dvousetový rozdíl, ale v pátém setu jim pánové Ambrož a Černoch, oba hrající na backhandu se sendvičem, na začátku setu utekli a utkání vyhráli. Příjemným překvapením bylo vítězství dvojice Viktor, Bohouš nad pány Kucharčíkem a Zámyslickým.

V první dvouhře Mithun tvrdými drivy přehrál p. Černocha 3:1. Viktor však nenašel recept na hru p. Zámyslického, který umí nebezpečně zaútočit anti potahem na backhandu i softovým potahem na forehandu a Viktorova obranná hra mu vyhovovala. Bohouš potvrdil stoupající formu a porazil p. Ambrože ve čtyřech setech. Honzu pak přehrál stále se lepšící p. Kucharčík v pěti setech. Stav 3:3.

V dalším kole dvouher však bodoval pouze Honza proti p. Ambrožovi. Mithun podlehl dobře hrajícímu p. Kucharčíkovi, Bohouš neudržel dvousetové vedení s p. Zámyslickým a Viktor podlehl p. Černochovi. Stav 4:6 a s domácími to vypadalo všelijak.

Naštěstí máme zlepšujícího se Bohouše, který po p. Hamáčkovi porazil i p. Černocha, tj.dalšího hráče s ELO > 1600. Honza si nejprve nemohl zvyknout na atypickou hru p. Zámyslického. Za stavu 0:10 v prvním setu p. Zámyslický učinil šlechetné gesto a daroval Honzovi bod, aby set neskončil potupným "kanárem". Honza pak utkání s dávkou štěstí dotáhl do vítězného konce. Viktor porazil p. Kucharčíka 3:1 a rázem to bylo 8:6 pro domácí.

Pak se Honzovi podařilo najít recept na hru p. Černocha a vyhrál v pětisetové bitvě. Výhru 10:6 pečetil Mithun, který si poradil s p Zámyslickým ve čtyřech setech.

Zápis z utkání najdete zde.

Zapsal: Honza Matoušek

Vršovice C-Petrovice A 2:10

Nečekaně rychlé vítězství ve Vršovicích bylo pro petrovické příjemným překvapením. Domácí nastoupili v nejsilnější sestavě s nejlepším hráčem p. Hamáčkem. Hosté přijeli bez Vládi, ale za to už s Viktorem.

Po čtyřhrách to ještě bylo nerozhodně, když vyhráli Honza s Mithunem. Pak však hosté vyhráli šest dvouher v řadě a bylo v podstatě rozhodnuto. Jediný bod domácích ve dvouhrách zaznamenal p. Hamáček proti Viktorovi. Deset minut po deváté bylo hotovo a jelo se domů.

Zápis z utkání najdete zde.

Zapsal: Honza Matoušek

Petrovice A-Orion B 8:10

První domácí utkání v roce 2020 skončilo porážkou petrovického Áčka. Hosté přijeli posíleni o p. Fialku, domácí v sestavě s Mithunem místo Viktora.

Po čtyřhrách to bylo 1:1, když výhru zaznamenali Honza s Mithunem.

V první rundě za domácí bodoval pouze Vláďa proti p. Duškovi. Mithun hladce prohrál s p. Fialkou, který hraje s potahem Andro Chaos. Tento potah je pojmenován správně, protože je-li dobře používán, což p. Fialka umí, opravdu působí chaos ve hře soupeřů. Honza poněkud nešťastně prohrál s p. Abrhámem a Bohouš pak ve třech setech s p. Hulešem. Dvoubodové vedení hosté průběžně drželi a udrželi až do konce. V poslední dvouhře bojoval Bohouš o remízu s p. Duškem, ale i přes nadějné vedení 5:0 v pátem setu odešel poražen.

Za domácí kromě čtyřhry bodoval Mithun třemi body, po dvou bodech Vláďa a Honza.

Zápis z utkání najdete zde.

Zapsal: Honza Matoušek

Klánovice B-Petrovice A

Do Klánovic přijelo petrovické Áčko ve stejné sestavě jako na podzim, tedy s Davidem Píchou a bez Vládi a Viktora. Domácí hráli také ve stejné sestavě jako na podzim.

Obě čtyřhry vyhráli domácí, když Honza s Mithunem neudrželi vedení 2:0 na sety, nevyužili několik mečbolů a prohráli v pěti setech.

V singlech se pak projevila větší kvalita domácích. Oslabení hosté dokázali bodovat pouze přes p. Kratochvíla. Bod navíc ještě přidal Mithun proti p. Brothánkovi, ale celkově to stačilo pouze na porážku 4:10.

Zápis z utkání najdete zde.

Zapsal: Honza Matoušek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >