Aktuality

Petrovice A-Michle D 10:6

Petrovičtí doma po boji zdolali dalšího kvalitního soupeře a upevnili si tak třetí příčku v průběžné tabulce. Domácí i hosté nastoupili ve stejných sestavách jako na podzim. Domácí hráli opět bez své jedničky Vládi a čekal se tedy vyrovnaný boj. Stejně jako na podzim.

Čtyřhry dopadly nerozhodně. Honza s Mithunem sice srovnali dvousetový rozdíl, ale v pátém setu jim pánové Ambrož a Černoch, oba hrající na backhandu se sendvičem, na začátku setu utekli a utkání vyhráli. Příjemným překvapením bylo vítězství dvojice Viktor, Bohouš nad pány Kucharčíkem a Zámyslickým.

V první dvouhře Mithun tvrdými drivy přehrál p. Černocha 3:1. Viktor však nenašel recept na hru p. Zámyslického, který umí nebezpečně zaútočit anti potahem na backhandu i softovým potahem na forehandu a Viktorova obranná hra mu vyhovovala. Bohouš potvrdil stoupající formu a porazil p. Ambrože ve čtyřech setech. Honzu pak přehrál stále se lepšící p. Kucharčík v pěti setech. Stav 3:3.

V dalším kole dvouher však bodoval pouze Honza proti p. Ambrožovi. Mithun podlehl dobře hrajícímu p. Kucharčíkovi, Bohouš neudržel dvousetové vedení s p. Zámyslickým a Viktor podlehl p. Černochovi. Stav 4:6 a s domácími to vypadalo všelijak.

Naštěstí máme zlepšujícího se Bohouše, který po p. Hamáčkovi porazil i p. Černocha, tj.dalšího hráče s ELO > 1600. Honza si nejprve nemohl zvyknout na atypickou hru p. Zámyslického. Za stavu 0:10 v prvním setu p. Zámyslický učinil šlechetné gesto a daroval Honzovi bod, aby set neskončil potupným "kanárem". Honza pak utkání s dávkou štěstí dotáhl do vítězného konce. Viktor porazil p. Kucharčíka 3:1 a rázem to bylo 8:6 pro domácí.

Pak se Honzovi podařilo najít recept na hru p. Černocha a vyhrál v pětisetové bitvě. Výhru 10:6 pečetil Mithun, který si poradil s p Zámyslickým ve čtyřech setech.